Menü

Kapat

Hırsız Alarm Sistemleri

Alarm sistemi, ev veya işyerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını (Alarm Haberalma Merkezi, mal sahibi, komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. 

Ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve bütçenize uygun olarak, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. istenmeyen durumu algılar ve alarm verir. Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. istenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. içerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kurma ve kapama işlemleri bir şifrenin tuşlanarak girilmesi veya özel bir uzaktan kumandası ile gerçekleşir. 

Günümüzde alarm sistemi montajı çok kolay hale gelmiştir. Konusunda uzman bir yada 2 teknisyen yarım günde alarm sistemini kurup size teslim edebilir. Alarm sistemi kurulumunu eleman montajı ve programlama olarak ikiye ayırabiliriz. Konusunda uzman olmayan bir kişi alarm sistemini montaj edebilse bile sistemin programlanmasında ciddi sıkıntılar yaşayacağı çok açıktır. Bundan dolayı alarm sistemleri fiyatı yanında alarm sistemi kuracak firmayıda seçerken çok dikkatli olmanız gerektiğini unutmayınız. 

Alarm sistemleri gelecekte bugün olduğundan çok daha fazla ihtiyaç hissedileceği kaçınılmaz bir gerçektir. Alarm sistemi üreticileride buna göre sistemlerini gün geçtikçe teknolojik açıdan hızla geliştirmeye devam etmektedirler.