Menü

Kapat

Antivirüs

Yaygınlaşan Internet uygulamaları ve kullanımları, beraberinde virüs, spy ve spam gibi istenmeyen davetsiz misafirlerin sistemlerimize zarar vermesine, performans ve en önemlisi de veri kayıplarına neden olabilmektedirler. 

Firmalar, sürekli çoğalan ve şekil değiştiren bu zararlı kodlara karşı, etkin ve düzenli güncellenen bir korumaya ihtiyaç duymaktadırlar. 

Bu nedenle gerek anti-virüs gerek anti-spam ürünleri, arka planda sürekli güncellenen bir veritabanına sahiptirler. Dolayısıyla bu ürünler artık bir kez satın alınıp kurulan ürünlerden ziyade, düzenli güncelleştirme ve takip gerektiren servisler haline dönüşmüştür.

Ortus olarak kurumsal alanda önde gelen antivirüs ürünleri ile bu türden katma değerli hizmetler üretebilmekteyiz. Antivirüs ürünleriyle kurumsal firmalara yönelik sağladığımız tam koruma çözümleri şunlardır:Tehlikelere açık noktaların belirlenmesi: Temel hedef sistemlerdeki virüsleri temizlemek yerine, virüs bulaşmasını en baştan engellemektir. Bunun için her sistemde, virüs tehditi olabilecek giriş kaynaklarının belirlenip, bunlara yönelik doğru ürünlerin seçilmesi ve koruma alt yapısının kurulması gerekir. 

Kullanıcı yetkilerinin kısıtlanması
En çok virüs kullanıcı bilgisayarlarından bulaşır. Bu nedenle kullanıcılara ihtiyaçları olan minimum seviyede hak verilmeli.Alınacak basit ancak profesyonel tedbirlerle, bir çok felaket oluşmadan önlenebilir. 

Doğru ürün ve konfigürasyonların belirlenmesi
Mutlaka lisanslı ürün kullanılmalıdır. Tüm antivirüs/anispam ürünleri arka tarafta günlük hatta saatlik seviyede sürekli güncellenen veritabanlarına sahiptir. Düzenli güncellenmeyen ürünlerle gerçek bir koruma sağlamak mümkün olamaz. 

Yönetimsel işlemler
Otomatik güncelleştirmeler, uzaktan kurumlar, otomatik taramalar, raporlamalar gibi, ürün üzerinde uzmanlık gerektiren kurulum ve ayarlamaları yapılması ve takibi. 

Ayrıca tam bir e-posta güvenliği için, giden ve gelen postalarda antivirüsten, antispam`a ve trafik yönetimine kadar komple bir paket olan E-Mail Security çözümünü önermekteyiz.